Плетіння ланцюжка чи браслета – особливий спосіб поєднання ланок. Плетіння буває схожим на візерунок, мереживо, а часом нагадує мотузку чи навіть суцільну стрічку. Вибрати, яке до вподоби саме Вам, допоможе інтернет-магазин Silva.
Видів плетінь існує кілька десятків. Деякі з них прості й лаконічні, інші сплетені неймовірно хитромудро. Сучасні ювеліри довели види плетіння до такого різноманіття, що без шпаргалки не розібратися.
Дуже умовно всі плетіння можна поділити на три групи: панцирне, якірне та «бісмарк». Щоб спростити ознайомлення з ланцюжками та не заплутатись остаточно, розглянемо сьогодні один вид – якірне плетіння та його підвиди.
Якірне плетіння в класичному варіанті – це зменшена тендітна копія якірного ланцюга у благородному металі. Овальні чи круглі ланки з’єднують перпендикулярно одна до одної.
Якірні ланцюжки стають чудовою базою для інших підвісних прикрас. Самостійною прикрасою теж можуть бути, але у більш об’ємному виконанні.
Ланцюжки якірного типу міцні та прості. підходять і для чоловіків, і для жінок, і навіть для дітей.
Підтипи якірного плетіння
Роло – (шопард, бельцер) – якірка з клуглими ланками. Варіант назви шопард залишився в честь ювелірного дому Chopard – популяризатора цього плетіння. Ланки невеликі але візуально об’ємні і роблять виріб ілюзорно важчим.
Роло батута – дещо змінене роло. Якщо об’ємні ланки замінити на сплюснуті по краях – вийде роло батута (від італ. battuta – удар)
Подвійне роло (гарібальді) – вже знайоме нам роло, але з подвоєними круглими ланками. Таким чином у кожній ланці є по два кільця. Має більш об’ємний вигляд і може бути самостійною прикрасою. Друга назва дісталась цьому плетінню від подружжя Джузеппе та Аніти Гарібальді.
Морський (форцатина рада перно) – видовжені кільця ланцюжка мають всередині поперечну перетинку.
Подвійний якір – ланка у цього виду плетіння роздвоюється. Вона виглядає, наче два прямокутники зрослися одною стороною.
Джото (штора) – вид плетіння з тонкими ланками великого діаметра. Такі тонкі й легкі ланки дійсно наводять на думку про кільця для штори. Підвіски для джото зазвичай зайві. А ланки можуть як одинарними, так і подвійними чи потрійними.
Венеціанка – квадратні чи прямокутні широкі ланки з’єднані дуже компактно. Ланки тонкі, але широкі. Це створює ілюзію важкого срібного ланцюжка. Насправді такий виріб пустотілий та легший, ніж здається. Ланцюжок такого плетіння може складатися як з одного, так і з кількох рядів.
Якірне збите плетіння – ланки прилягають одна до одної максимально тісно. Здалеку плетіння нагадує змійку, проте ці видозмінені кільця з’єднані по типу якірного ланцюга. Для створення враження суцільної лінії, у ланок заокруглюють краї.
Кордове (форцатіно) – скручений ланцюжок, що нагадує мереживну мотузку. В класичному якірному плетінні в одне кільце входять лише два сусідніх. У кордовому ланцюжку у кільці переплітається 4 і більше сусідніх кілець.
Це були лише найбільш яскраві представники якірного типу з’єднання ланок. І лише ті, яких можна чітко класифікувати. Але велика різноманітність комбінованих та фантазійних видів ланцюжків не так легко піддається поділу на типи чи підтипи. Їх можна лише описати і додати в список бажань.
Про фантазійні та комбіновані ланцюжки обов’язково шукайте наступну статтю від онлайн-магазину Silva.