Поширений стереотип диктує, що прикраси – тільки для жінок. А ювелірні вироби на чоловіках применшують їхню мужність чи щось там ще. Таке упередження заслуговує на спростування. Адже все існування людської спільноти супроводжувалося прагненням прикрасити себе. Це було спільним і в жінок, і в чоловіків.
Впродовж століть золоті й срібні прикраси виконували різноманітні функції. Вони демонстрували статус, натякали про доходи. Амулети з коштовних металів мали захищати від злих духів, дарувати удачу, берегти здоров’я. Сьогодні прикраси – це переважно про красу. А красивими (увага, стереотип!) мають бути лише жінки.
Попереднє століття ювелірної моди остаточно розділило прикраси на чоловічі та жіночі. Прикраси для жінок отримали право набувати всіх можливих форм, кольорів та стилів. Натомість срібні чоловічі прикраси ставали все більш строгими, менш яскравими та менш різноманітними. Важко повірити, що так було не завжди. Адже сережки, каблучки чи намиста довгий час не мали прив’язки до гендеру.
За невеликим винятком, чоловіки сьогодні соромляться носити прикраси. Щось більше за обручку здається надмірним. Ми в Silva jewelry вважаємо, що пора виправити цю несправедливість. Читайте, які сучасні срібні прикраси підходять для чоловіків. Обрати ювелірні вироби можна в каталозі.
Браслети
Якщо Ви носите наручні годинники, то й срібний браслет має шанс стати улюбленим аксесуаром. Саме цей різновид чоловічих ювелірних виробів доступний у великому різноманітті дизайнерських рішень.
Найбільш поширений тип срібних браслетів для чоловіків – це ланцюжок з карабіном. Асортимент плетінь дуже достойний – бісмарк, гарібальді, колос, класичний панцир чи варіації якірного. Незліченна кількість фантазійних плетінь використовується для створення чоловічого браслета.
Цілком імовірно, що котрийсь із цих браслетів захочеться купити. Проте не зупиняйтеся на срібних ланцюжках. Адже є ще жорсткі моделі. Вони не оповивають зап’ястя. Натомість зберігають форму і регулюють розмір за допомогою натиску чи застібок.
Один з актуальних трендів ювелірної індустрії – чоловічий браслет з напівдорогоцінного каміння. Онікс, тигрове око, агат, гематит, обсидіан – лише найпопулярніші матеріали для бусин. Натуральне каміння доповнюється сріблом чи іншим дорогоцінним металом. В таких браслетах для чоловіків органічно вписуються елементи зі шкіри й навіть дерева.
Кільця
Ризикнемо оголосити золоті та срібні кільця найбільш розповсюдженими ювелірними виробами серед чоловіків. Першість у цій статистиці забезпечує всього один перстень – обручка. Не всі носять обручку щоденно. Проте більшість одружених чоловіків в Україні володіють такою прикрасою.
Ні наявність, ні відсутність обручки, не повинна обмежувати вас стосовно інших кілець. Враховуючи сучасний асортимент чоловічих перснів, багато втрачаєте ігноруючи їх. І так, навіть срібні чоловічі персні можна носити одночасно з обручкою. Для стриманого чи щоденного образу рекомендуємо вдягати не більше однієї каблучки на одну руку. Детальніше про те, як носити прикраси чоловікам, читайте в блозі Silva jewelry.
Популярний тип перснів для чоловіків – срібні печатки. Особливі прикраси, які колись мали функціональні значення. Ініціали чи герб на лицьовій частині підтверджували належність до шляхетного роду. При потребі печатка перетворювалася на інструмент для збереження конфіденційності листування.
Сьогодні печатки переважно мають декоративну функцію. Герби й ініціали залишилися на музейних експонатах. Сучасні ж срібні печатки оздоблюють дорогоцінним камінням, орнаментом, вставками дорогоцінних металів.
На щастя, чоловічі каблучки не обмежується всього двома видами. Моделі для чоловіків нерідко інкрустують дорогоцінним камінням. На відміну від жіночих варіантів, перевага надається непрозорим каменям з насиченим кольором. Гранат, онікс, сердолік, малахіт та інші виразні коштовні камені займають місце головного (або єдиного) декоративного елемента. Натомість фіаніти чи діаманти у срібних чоловічих кільцях частіше присутні у формі тонких, але сяйливих доріжок.
Дуже «по-чоловічому» виглядають ковані срібні кільця. Поверхня виробу виглядає необробленою, навіть брутальною. Але разом з тим – гармонійно та природно.
Сережки
Дві сережки на хлопцях все ще виглядають екзотично. Триматимемо руку на пульсі модних віянь і обов’язково повідомимо, коли це стане ювелірним мейнстримом.
Моносережки для чоловіків можуть не відрізнятися від мінімалістичних жіночих моделей. Чоловікам пасують срібні сережки-пусети, невеликі кільця конго. Є багато варіантів зі зручною англійською застібкою. Для тих, хто не бажає робити прокол у вусі, передбачені срібні кафи.
Сміливі у стильових рішеннях чоловіки наважуються на моносережку з перлиною. Менш екстравагантні – надають перевагу вставкам з емаллю чи дорогоцінним камінням.
Ланцюжки, кольє, підвіски
Шийні аксесуари для чоловіків, крім естетичного, мають ще й функціональний бік. Чимало наших покупців обирають ланцюжок для хрестика чи іншого релігійного символу. Певні професії передбачають відсутність перснів на руках. Тому обручка переселяється з безіменного пальця на ланцюжок.
Срібні ланцюжки, як виявляється, річ практична. Але ми не були б ювелірним блогом, якби не говорили про красу та стиль. Чоловічі ланцюжки, кольє, підвіски – не виняток. Чи знаєте, який багатий вибір плетінь для цих прикрас? Серед них – роло, перське, пітон, сінгапур, венеційське, пташине око, струмок, нонна, арабський бісмарк та інші.
Більшість з перелічених прикрас виглядають цілком самодостатньо. Менш витончені й тонші плетіння передбачають наявність підвіски.