1+1=3, кожен третий товар у подарунок
Безкоштовна доставка від 1000 грн.
-5% при оплаті онлайн'
Як визначити розмір пальця
Як визначити розмір пальця

    Розмір каблучки в прикрас українського виробництва по суті є його внутрішнім діаметром. Вимірюється в міліметрах.

    Якщо діаметр пальця 16 мм – Ваш розмір 16. Якщо каблучка виготовлена за межами нашої країни, визначити розмір може бути складніше. Адже в світі немає єдиної системи розмірів для пальців. Європейський розмір дорівнює довжині внутрішнього кола прикраси. Але ця система діє далеко не у всіх країнах згаданої частини світу. Мають свої способи обчислення в Америці та Азії.

    Щоб не заплутати Вас у цифрах, літерах і дробах, ми покажемо як дізнатися український розмір пальця максимально точно та без зайвих зусиль.

    Як дізнатися розмір свого пальця

    Перш за все треба наголосити, що будь-які домашні способи вимірювання не гарантують стовідсоткової точності. Найкращим способом дізнатися розмір каблучки – приміряти кілька варіантів у ювелірному магазині.

    Домашні методи вимагають уваги та точності. Розглянемо два випадки:

 1. Ви не знаєте розмір пальця і не носите кільця на ньому. Доведеться вимірювати окружність пальця. Для цього візьміть вузьку смужку паперу довжиною не більше 10 см. Щільно обгорніть нею палець і відмітьте місце стикування. Виміряйте лінійкою довжину до позначки та помножте отримане число на 3,14. Те, що вийшло і буде Вашим розміром.

 2. Ви не знаєте розмір, але маєте кільце, яке добре сидить на відповідному пальці. Потрібно виміряти внутрішній діаметр персня. Ювеліри рекомендують робити це штангенциркулем. Навряд чи, такий інструмент у Вас десь завалявся, тому беріть звичайну лінійку. Покладіть на неї кільце та виміряйте діаметр (відстань від краю до краю у найширшому місці).

    Є певне співвідношення між розміром та шириною каблучки. Широке кільце потрібно замовляти більшому, ніж Ви зазвичай носите, розмірі. На практиці це виглядає так. Уявімо, що у Вас 17 розмір пальця. Каблучку шириною до 5 мм замовляйте у 17 розмірі. Ширше кільце беріть 17,5 розміру.

    І не забувайте, розміри пальців на правій та лівій руці завжди різні.

    Каблучка на подарунок: як бути з розміром. 

    Якщо Ви раптом вирішили подарувати дорогій людині срібне кільце, то простіше за все буде просто спитати її розмір. Звісно, така порада не завжди актуальна, особливо коли йдеться про сюрприз. Тоді для багатьох визначення розміру пальчика перетворюється на справжнісінький квест. Порадами та підказками у ньому допоможе інтернет-магазин Silva:

 1. Залучіть посередників. Втримати подарунок в таємниці буде важче, але імовірність того, що він підійде за розміром – вища.
 2. «Позичте» непомітно кільце, яке вже носить людина на потрібному пальці. Далі виміряйте самі чи занесіть ювелірам.
 3. Навіть якщо розмір не вдається визначити точно, не обов’язково відмовлятись від ідеї з подарунком. В асортименті нашого інтернет-магазину представлені каблучки з можливістю регулювання розміру. З такими прикрасами не потрібно звертатися в ювелірну майстерню – їх можна розтиснути на розмір-другий власноруч.

    Коли потрібно проводити вимірювання

    Так, так, визначення розміру кільця – справа ювелірної точності. А пальці в людини мають властивість набрякати й тоншати. Тому важливо зловити потрібний момент.

 • Оптимальний час доби для вимірювань – полудень. Під вечір руки дещо набрякають, а зранку нічний набряк не одразу проходить.
 • Знімати мірки варто за комфортної температури навколишнього середовища. Бо спека провокує набряки, а на морозі пальці стають тоншими.
 • Палець може змінюватись у розмірі за певних змін в організмі – фізичного навантаження, стресу, хвороби.

    Якими способами вимірювання краще не користуватися

    Інтернет рясніє порадами з визначення розміру каблучки. Якісь із них слушні, інші – не принесуть користі. Щоб не промахнутися на два-три розміри, краще проігноруйте такі методи вимірювання:

 • Нитка. Текстильні нитки мають різну еластичність. Лише трохи їх натягніть і отримаєте похибку з 17 розміру на 19.
 • За розміром одягу. Зовсім недієво. Навіть не варто пояснювати чому. Просто не працює.
 • Знімати мірки вночі. Спосіб популярний серед любителів робити сюрпризи. Проте вночі пальці розпухають і результат буде неточний. Це вже не кажучи про те, що такі маніпуляції проводять за мінімального освітлення.
 • На око. Візуально порівнявши пальці неможливо визначити їх розмір. Такої суперздатності не мають навіть найкращі ювеліри.

    Як зрозуміти, що кільце підходить по розміру

Розмір каблучки підібраний правильно, якщо вона комфортно сидить на пальці. Під «комфортно» розуміємо, що перстень не тисне і не спадає. В ідеалі Ви практично не відчуватимете кільця на пальці, коли звикнете до його ваги. Прикраса вільно проходить по пальцю й залишається на своєму місці, поки Ви не вирішите її зняти.

Категории